Stowarzyszenie 500 LAT RODU GĄSIENICÓW przekazało wyjątkowe skarpetki na pomoc Ukrainie!
“W związku z sytuacją, która w tej chwili nas zastaje, czyli wojna w Ukrainie, chcieliśmy jako stowarzyszenie 500 lat rodu Gąsieniców przekazać drobny prezent – skarpety góralskie, które w przeszłości robiły matki dla swoich rodzin. Uważamy, że będą dobrze służyć żołnierzom walczącym na froncie w tym ciężkim okresie wojny i okresie zimy. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że Ukraina w tej chwili chroni Europę i Polskę przed zalewem imperializmu rosyjskiego. Chociaż w taki sposób chcemy pomóc w tym trudnym czasie. Mamy nadzieję, że jest to początek naszej pomocy i współpracy z Fundacją Zustricz oraz że za tym drobnym podarunkiem pójdą jeszcze inne dary, które będą bardzo pomocne wielu osobom w Ukrainie. W szczególności niezbędne do przeżycia trudnego dla nich zimowego czasu.
Są to tradycyjne, ręcznie robione góralskie skarpety z najlepszej jakości owczej wełny. To produkt niezwykle ciepły i wygodny, a dodatkowo ekologiczny”.
My jako Fundacja Zustricz i ogólnie wszyscy Ukraińcy jesteśmy bardzo wzruszeni takim aktem. To bardzo miłe, że Polacy nie są zmęczeni wojną ukraińską, Polacy nie są zmęczeni pomaganiem przez 10 miesięcy wojny w Ukrainie, nie są zmęczeni faktem, że 4 miliony Ukraińców znalazło schronienie na polskiej ziemi. Kłaniamy się nisko, dziękujemy za współpracę, dobre serce, za szczere uczucia.
Przekazujemy niski ukłon z Ukrainy do całej Polski.