Miejsce Otwarte – to przestrzeń, gdzie można uzyskać poradę prawną, wsparcie psychologiczne, warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, zajęcia nauki języka polskiego i po prostu miło spędzić czas i spotkać nowych ludzie. Centrum jest otwarte dla wszystkich, a spotkania są bezpłatne.

Nasze Miejsce Otwarte, które zostało stworzone przez UNHCR Polska, będzie współorganizowane przez trzech partnerów: Internationaler Bund Polska, Salam Lab i Klub Ukraiński w Krakowie – Fundacja Zustricz.

Operatorem Miejsc Otwartych w Polsce jest organizacja Danish Refugee Council – DRC. Projekt finansowany jest ze środków UNHCR.

Dzień otwarty w Miejsce Otwarte. Centrum Integracji Międzykulturowej. Krakow był wesoły!

Nie tylko rozmawialiśmy o ośrodku, ale także pokazaliśmy, jak funkcjonuje w praktyce, za pomocą różnych warsztatów dla dzieci i dorosłych. Dziękujemy naszym partnerom, pracownikom, gościom, którzy nas odwiedzili oraz wszystkim, którzy podjęli trud organizacji wypoczynku i działalności ośrodka.

Warsztaty dla dzieci

W Miejscu Otwartym prowadzimy zajęcia kreatywne i rozwojowe dla dzieci od najmłodszych do nastolatków, Razem robimy robotki ręczne, uczymy się języka angielskiego, dbamy o zdrowie psychologiczne przez arteterapie, rysujemy i po prostu tworzymy.

Warsztaty dla dorosłych i seniorów

W Miejscu Otwartym prowadzimy zajęcia również dla dorosłych i seniorów jako rękodzieło, gdzie tworzymy robótki ręczne oraz rysujemy po odzieży. Także prowadzimy kursy języka polskiego, klub konwersacji, fitness i pilates, taneczna relaksacje i zajęcia psychologiczne.